Na dzień 28 października (o godzinie 13:00) WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 20 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

ACP trwa w trendzie spadkowym. Notowania dotarły do poziomów ostatni raz obserwowanych w listopadzie 2020 r., gdzie ponownie pojawił się dość silny popyt. Najbliższe znaczące poziomy to 64 i 71,5 zł.

Allegro

Allegro kontynuuje trend spadkowy tworząc kolejne historyczne dołki. Ruch korekcyjny może się zatrzymać na wysokości początku luki spadkowej utworzonej po publikacji raportu półrocznego.

CCC

CCC kontynuuje trend spadkowy. Tutaj jednak warto zwrócić uwagę na obronę dołka z końca września. Utrzymanie powyżej niego może pozwolić na dotarcie do okolic 41, a następnie 45 zł.

CDR

Osłabił trend spadkowy po wzroście z 77 do 120 zł. Najbliższe znaczące poziomy dla akcji tej spółki to 110 i 125 zł.

Cyfrowy Polsat

CPS dalej w trendzie spadkowym, jednak presja spadkowa zdecydowanie zmalała. Wsparcie jest w okolicy 16 zł, a opór na 18 zł.

Dino

Kontynuuje trend spadkowy, ale w tym miesiącu wzrósł powyżej ostatniego dołka przed szczytem, co sugeruje, że kupujący są zainteresowani tym walorem. Znaczące poziomy to 290 i 320 zł.

JSW

Kontynuuje ruch w trendzie spadkowym, ale podobnie jak w przypadku Dino, widać wzrost powyżej ostatniego szczytu przed dołkiem. Wsparcie jest na 35,5 zł, a opór 44,5 zł.

KGH

KGH trwa w trendzie spadkowym. Obecnie byki walczą z oporem na 98 zł.

KTY

Nadal w trendzie spadkowym, któremu towarzyszy wysoki wolumen. Po rozbiciu psychologicznego poziomu 500 zł, zbliżamy się do jego testu z drugiej strony.

LPP

Pozostaje w trendzie spadkowym, po wyjściu dołem z zawężającego się od marca br. trójkąta. Odbicia pozostają dość słabe, znaczące poziomy to 8900 i 7600 zł.

mBank

mBank osłabił trend spadkowy tworząc serię wysokich świec popytowych. Po rozbiciu oporu na 265 zł, możemy zobaczyć kontynuację ruchu w stronę 290 zł.

Orange

Również w trendzie spadkowym. Po przebiciu przez 5,9 zł sprawdza wsparcie na wysokości poprzedniego szczytu z okolic 5,6 zł.

Pekao S.A.

Pozostaje w spadkach, ale pokonał opór stawiany przez szczyt z 12 września. Utrzymanie powyżej niego pozwoli na ruch w stronę 78 i 82 zł.

Pepco

Spada sprawdzając poziom 33,5 zł, który wcześniej pełnił rolę wsparcia. Do czasu jego pokonania nastawienie pozostaje do kontynuacji ruchu w stronę 25 zł.

PGE

Kontynuuje trend spadkowy tworząc niższe szczyty i dołki. Najbliższy poziom oporowy znajduje się na 5,75 zł.

PGNiG

Nadal spada tworząc schody cenowe, pierwszym sygnałem o potencjalnym powrocie do wzrostów będzie pokonanie ostatniego szczytu przed dołkiem na 5,4 zł.

PKN Orlen

W trendzie spadkowym, gdzie ostatnie podbicie rozpoczęło się na równym poziomie 50 zł. W tym momencie testowany jest opór na 56 zł.

PKO BP

Dalej w spadkach. Podobnie jak w przypadku reszty banków, ostatnie tygodnie przyniosły znaczne odbicie.

PZU

PZU wciąż w trendzie spadkowym, ale notowania aktualnie kierują się do początku luki utworzonej po odcięciu ostatniej dywidendy. Po dotarciu do 27 zł znów mogą wystąpić spadki.

Santander Bank Polska

Rozbicie oporu na 226 zł otworzyło drogę do szczytu na 271 zł. Ważne wsparcie jest na 210 zł.