Strach inwestorów jest taki jak w 2008 roku, a wyniki spółek potrafią pozytywnie zaskoczyć! Wskaźnik ceny do zysku dla WIG20 wynosi aktualnie wg Stooq 6,96, dla szerokiego rynku jest nieco lepiej, bo C/Z WIG wynosi 8,37 ale jest poniżej paniki sprzed 2 lat.

Codzienne podsumowania, komentarze i analizy. Do tego sygnały i alerty – tylko w Squaberze Premium. Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Obawy o wzrost gospodarczy, wojna na Ukrainie, niepewność gospodarcza i polityczna, a przede wszystkim wysokie ceny energii i surowców przy jednoczesnym spadku popytu wewnętrznego doprowadzają do mocnej przeceny na GPW. WIG20 według wskaźnika ceny do zysku jest tak samo tani jaki był po 1,5 rocznej bessie trwającej między 2007 a 2009 rokiem. 18 lutego 2009 roku, PE dla WIG20 wyniosło 5,82, czy i tym razem tak nisko spadniemy?

Wyniki CDR zaskoczyły pozytywnie, co może podbudować notowania WIG20. Jednak największym problemem indeksu jest wciąż połączenie PKN Orlenu z PGNiG, które wchodzi w decydującą fazę. Dopóki temat nie zostanie uregulowany, to może zabraknąć chętnych do mocniejszego angażowania się w kontrakty na WIG20 i tym samym wsparcie scenariuszy wzrostowych. Nie mniej, po bardzo dobrej sesji środowej za Zachodnią granicą, w czwartek notowania są na plusie.

Najbardziej wyczekiwaną decyzją jest konferencja EBC, która da informacje na temat sposobu w jaki Europejski Bank Centralny zamierza realnie pomóc krajom zadłużonym, takim jak Hiszpania, Grecja czy Włochy w obsłudze ich długu. Jednocześnie zapowiadana jest podwyżka o 75 pkt bazowych.

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!