We wtorek, jeszcze przed podwyżką stóp procentowych PLN zmienił trend. Kolejne działania NBP niewątpliwie są pozytywne, jednak należy zwrócić uwagę, czy podstawowe ryzyko jakie ciążyło na naszej walucie się zmieniło?

Codzienne podsumowania, komentarze i analizy. Do tego sygnały i alerty – tylko w Squaberze Premium. Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej.
Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Rada Polityki Pieniężnej podwyższyła główną stopę procentową do poziomu 3,5%. Jest to diametralnie wyższy koszt kredytu, powodujący, że w portfelach milionów Polaków pozostaje mniej pieniędzy. Nie może nie mieć to wpływu na gospodarkę. Zresztą taki jest podstawowy cel podwyżki, aby ograniczyć konsumpcję i zwiększyć oszczędności. Problem jest jednak w tym, że taka decyzja nakłada się z restrykcyjną polityką fiskalną – największym wzrostem podatków od lat, a także potencjalnymi perturbacjami we wzroście gospodarczym. Jakie ma to zatem znaczenie dla polskich firm?

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!