Na dzień 31 marca 2021 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 4 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 14 spółek jest w trendzie wzrostowym.
  • na 2 spółkach nie ma wyraźnego trendu.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco pozostaje w konsolidacji, na walorze nie widać trendu. Ograniczenia strefy ruchu bocznego to okolice 65 i 70 zł.

Allegro

Trend spadkowy na Allegro w marcu przyspieszył. Notowania odbiły od 52 zł, które stanowią krótkoterminowe wsparcie – tam też potencjalna strefa popytu.

CCC

CCC utrzymuje się w trendzie wzrostowym, jednak notowania stopniowo kierują się na południe. Wystąpiła reakcja na wsparcie w okolicach 85 zł.

CDR
Warunki na CDR wciąż trudne, a walor kontynuuje spadki. Po wybiciu 200 zł notowania zbliżają się do wsparć poniżej 180 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS w trendzie wzrostowym. Końcem miesiąca notowania próbowały wybić się z konsolidacji poniżej 29,5 zł, na razie jednak zabrakło na to sił.

Dino
Na DNP obecnie brak trendu. Walor konsoliduje wokół aktywnej strefy popytu Squabera, reagując na opór na 270 zł.

JSW
Siła trendu wzrostowego na JSW maleje. Marzec walor spędził w spadkach, które sprowadziły go do wsparć w rejonie 28 zł.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, aczkolwiek wciąż brak przekonania. Próbowano wybicia dołka z końcówki stycznia, jednakże jak na razie nieskutecznie.

LPP
LPP pozostaje we wzrostach, które w marcu nieco posunęły notowania w górę. Ruch jest jednak przerywany dość głębokimi korektami i okresami flauty.

Lotos
LTS przeszedł w trend wzrostowy po wybiciu górą z trójkątnej formacji. Brakuje jednak woli kontynuacji ruchu, a cena powróciła do okolic 42 zł.

Mercator
Nowy nabytek w indeksie WIG20 po górce wzrostowej przeszedł do trendu spadkowego. Notowania trzymają się wsparcia w rejonach 330 zł.

Orange
Orange dalej w trendzie spadkowym, choć nieudolnie próbuje wzrostów. Kluczowe byłoby tu wybicie 6,70 zł.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje się we wzrostach. W marcu nieco udało się przekroczyć ostatni szczyt, a teraz trwa korekta tego ruchu.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym. Cena wciąż krąży wokół strefy podaży, kluczowe byłoby wybicie powyżej 7 zł.

PGNiG
PGN pozostaje w trendzie wzrostowym, będąc jednak w szerokiej konsolidacji między 5,60 a okolicami 6,20 zł.

PKN Orlen
Orlen umocnił trend wzrostowy po sprawnym podbiciu początkiem marca. Od połowy miesiąca trwa natomiast dość głęboka korekta.

PKO BP
PKO w trendzie wzrostowym. Notowania atakują szczyt z początku roku i jednocześnie bardzo ważny opór.

PZU
PZU utrzymuje się w trendzie wzrostowym. Cena przymierza się do wybicia szczytu z stycznia, jednak już powyżej 34,5 zł czeka potencjalna strefa podaży.

Santander Bank Polska
SPL przespał marzec, choć dalej jest we wzrostach – w trakcie miesiąca utworzono jedynie niewielką górkę, a teraz cena próbuje podbijać po reakcji na strefę popytu poniżej 211 zł.

TPE
Tauron utrzymuje się w trendzie wzrostowym, pozostając jednak w okolicach strefy popytu poniżej 2,56 zł. Nie widać chęci powrotu do wzrostów.