Na dzień 30 grudnia 2020 WIG20 jest w trendzie wzrostowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy.

  • 3 spółki znajdują się w trendzie spadkowym.
  • 17 spółek jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Asseco

Asseco wkracza w trend wzrostowy. Grudzień walor spędził na konsolidacji, ostatecznie jednak pod koniec roku ruszył na północ.

Allegro

Allegro w słabym trendzie wzrostowym. W mijającym miesiącu nieco wzrastało, jednak walczy w obrębie aktywnej strefy podaży Squabera.

Alior Bank
Alior trwa w trendzie wzrostowym, aczkolwiek po utworzeniu podwójnego szczytu w pierwszej połowie grudnia dość głęboko skorygował.   

CCC

CCC w trendzie wzrostowym. Walor wreszcie prężnie pnie się na północ, zbliżając się do potencjalnej strefy podaży nad 93 zł.

CDR
Grudzień to bardzo gorzka pigułka dla CDR i przejście w trend spadkowy. Powodem rzecz jasna niedostatki techniczne Cyberpunka i piętrzące się z tego tytułu problemy.

Cyfrowy Polsat
CPS przeszedł w trend wzrostowy i znajduje się w obszarze szczytów z końcówki 2019 roku. Ponad 31 zł klaruje się opór.

DINO
Dino niezmiennie w trendzie wzrostowym. Końcem miesiąca udało się wybić ponad cień z 9 listopada, nastąpiło to jednak przy relatywnie niewielkim wolumenie.

JSW
JSW pozostaje we wzrostach. Połową grudnia utworzono wierzchołek na poziomie zbliżonym do tego z września i na razie brakuje apetytu na więcej.

KGHM

KGHM utrzymuje trend wzrostowy, aczkolwiek znaczy się wąska konsolidacja. Ewidentnym problemem dla byków jest opór na 190 zł.

LPP
LPP pozostaje we wzrostach i w ostatnich dniach silnie je przyśpieszyło serią luk wzrostowych na otwarciach. Powyżej 8600 zł czeka aktywna strefa podaży.

Lotos
Trend spadkowy na LTS dalej słabnie. 11 grudnia wyznaczono nowy szczyt, jednak od tego czasu byki oddają wyraźnie pole niedźwiedziom.

Orange
Orange również w słabnącym trendzie spadkowym. Generalnie całość wypada wciąż konsolidacyjnie, nieznacznie nachylona ku wzrostom.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje się we wzrostach, które jednak się istotnie wypłaszczyły, przez co na ten moment konsolidujemy.

PGE
PGE w trendzie wzrostowym, który zagwarantowało sobie dużą świecą z 9 grudnia. Dalej nastąpiła korekta, którą teraz byki stopniowo starają się odrabiać.

PGNiG
Grudzień na PGN to trend wzrostowy, który jednak natrafił na ewidentny opór na 5,6 zł. W ostatnich dniach nastąpił na niego kolejny atak – jak na razie nieskuteczny.

PKN Orlen
Orlen po krótkim epizodzie spadkowym powrócił do trendu wzrostowego. Testowane jest wsparcie w okolicach 57,5 zł.

PKO BP
PKO dalej we wzrostach, które w grudniu nieco się uspokoiły. Na ten moment trwa reakcja na strefę podaży Squabera powyżej 30 zł.

PZU
PZU wybudziło się ostatecznie z letargu i przeszło w trend wzrostowy. Końcem grudnia przypuszczono atak na psychologiczny cień z 20 marca. Na razie jeszcze nie udało się go wyłamać.

Santander Bank Polska
SPL trwa w trendzie wzrostowym, acz nieco bez przekonania, całość bardziej w kategoriach lekko nachylonej konsolidacji. Brakuje apetytu byków.

TPE
Tauron w grudniu przeszedł w trend wzrostowy. Paliwa jak na razie wystarczyło, by dotrzeć do 2,75 zł, gdzie tworzony jest podwójny szczyt.