Na dzień 31 maja 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy

 16 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
 4 spółki są w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Spółka utrzymuje trend spadkowy, który jednak słabnie. Maj spędziła na lekko spadkowej konsolidacji, odbijając jednak od poziomu marcowego dołka.

CCC
CCC wciąż w słabnącym trendzie spadkowym. W drugiej połowie miesiąca odbiła od 40 zł, a maj zakończyła w rejonie poprzednich dwóch wierzchołków.

CDR
CDR utrzymuje trend wzrostowy, który w maju wyprowadził spółkę na nowe maksima. Koniec miesiąca to jednak szybki spadek poniżej okrągłych 400 zł.

Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat w trendzie spadkowym, który wpisuje się w szerszą konsolidację od marca. Ważnym oporem jest obecnie 26 zł.

DINO
DNP trwa w trendzie wzrostowym, którego nie zakończyły nawet spadki w tym miesiącu. Zostały one w znacznej mierze odrobione po wzrostowej luce.

JSW
Znajduje się w słabnącym trendzie spadkowym. Na ostatniej sesji miesiąca udało się wybicie z konsolidacji, które trwała od marca.

KGHM

KGH jest w trendzie wzrostowym, choć nieco jeszcze „szatkowanym”, ale rozpędzającym się. Najbliższym celem dla ceny są dołki w okolicach 90 zł.

LPP
Trend spadkowy na LPP wyraźnie słabnie. Maj upłynął na pewnej konsolidacji, z której u jego końca nastąpiło wybicie w górę.

Lotos
Lotos po odbiciu w kwietniu przeszedł w konsolidacyjne, powolne spadki, które sprowadziły go poniżej 60 zł. Jak na razie nie widać werwy do zmiany tego stanu rzeczy, a trend spadkowy trwa.

mBank
MBK kontynuuje trend spadkowy, który jednak słabnie po szybkich wzrostach z końcówki miesiąca. Wyprowadziły one cenę powyżej 200 zł, które teraz są wsparciem.

Orange
Na Orange powraca trend spadkowy, który ściąga cenę z powrotem w rejony 6 zł. Być może tam znajdzie ona wsparcie i kontratak byków.

Pekao S.A.
PEO znajduje się w słabnącym trendzie spadkowym. Maj upłynął pod znakiem 3-złotowej konsolidacji, z której w ostatnich dniach nastąpiło wybicie, a potem powrót.

PGE
Trend spadkowy na PGE słabnie. Sama spółka wykazała większy apetyt na wzrosty dopiero na sam koniec miesiąca. Cena jak na razie spokojnie wzrasta w kierunku 5 zł przy nieco podwyższonym wolumenie.

PGNiG
PGN właśnie wkroczył w trend wzrostowy, wybijając się powyżej dołka z grudnia zeszłego roku. Najbliższy opór to poziom 4,5 zł.

PKN Orlen
Gigant paliwowy wciąż w słabnącym trendzie spadkowym. W maju co prawda nieco wzrósł, jednak koniec końców zamknął miesiąc na poziomach zbliżonych do tych, z początku kwietnia.

PKO BP
Największy bank w Polsce w słabnącym trendzie spadkowym. Walor pozostaje zaklęty poniżej automatycznej strefy podaży Squabera między 24,35-24,85 zł.

Play Communications
Trend spadkowy na PLY nabrał na sile, po luce spadkowej w drugiej połowie miesiąca. Spółka testuje poziom dolnego ograniczenia konsolidacji z marca br.

PZU
PZU w słabnącym trendzie spadkowym. Cena testowała górne ograniczenie konsolidacji w okolicach 31 zł, jednak złe dane finansowe sprowadziły ją niżej.

Santander Bank Polska
SPL w maju powoli odwracał spadki, a trend spadkowy na walorze osłabł. Jednocześnie znalazł się on w zasięgu automatycznej strefy podaży Squabera między 176 a 181 zł, od której odbił.

TPE
Tauron utrzymuje trend spadkowy, acz ostatnio nieco osłabł. W okolicach 1,27 zł uaktywnia się podaż, stąd wybicie powyżej 1,3 zł może być trudne.