Na dzień 30 kwietnia 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy

  • 16 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.

  • 4 spółki są w trendzie wzrostowym.

 Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Spółka wciąż w trendzie spadkowym. Początkiem kwietnia odbiła od okolic 11 złotych, jednak po próbie wzrostów przeszła w konsolidację.

CCC
CCC trwa w słabnącym trendzie spadkowym. W ciągu miesiąca nieco zdrożała. Kwiecień zakończyła wzrostami na wzmożonym wolumenie.

CDR
Kontynuuje wzrosty. Odrobione zostało już całe załamanie z marca, a spółka wybiła się powyżej 350 zł.

Cyfrowy Polsat
CPS w trendzie spadkowym. Wciąż pozostaje w kilkuzłotowej konsolidacji między 23 a 26 zł.

DINO
DNP utrzymuje trend wzrostowy. Po odrobieniu marcowych spadków, Dino znalazło opór w okolicach 190 zł.

JSW
Znajduje się w trendzie spadkowym. W kwietniu cena próbowała wzrostów, jednak znów znalazła się pod 15 zł, a teraz wąsko konsoliduje.

KGHM

KGH w słabnącym trendzie spadkowym. W kwietniu cena wzrosła o około 20 zł, a teraz gotuje się do testu szczytu spadkowej korekty z marca na 79 zł.

LPP
LPP znajduje się w słabnącym trendzie spadkowym. Przez ostatni miesiąc systematycznie odrabiała straty, aż zakończyła go z przytupem, zamykając lukę na 6750 zł.

Lotos
Na LTS panuje słabnący trend spadkowy. Spółka trwa w inercji, znajdując wsparcie na okrągłych 60 zł.

mBank
MBK kontynuuje trend spadkowy, wolno, acz systematycznie zmierzając w kierunku marcowego dołka. Wsparciem jest psychologiczny poziom 200 zł.

Orange
W drugiej połowie kwietnia na OPL rozpoczął się trend wzrostowy, przerwany okresami silnych, acz konsolidacyjnych wahań. Wsparciem może być 6,5 zł.

Pekao S.A.
PEO utrzymuje silny trend spadkowy. Spółka pokonała poziom marcowego dna , wybijając się nawet poniżej 50 zł. Teraz trwa powrót powyżej tego poziomu.

PGE
Kontynuuje trend spadkowy. Cena w kwietniu próbowała odrobić część spadków, jednak na drodze stanął opór nieco poniżej 5 zł.

PGNiG
Trend spadkowy na PGN słabnie. Po luce wzrostowej, cena wzrosła do okolic wypłaszczonych szczytów z lutego br. na poziomie 3,75 zł.

PKN Orlen
Gigant paliwowy w słabnącym trendzie spadkowym. Po wzrostach w okolice 67 zł, cena powróciła w rejony okrągłych 60 zł i obecnie konsoliduje.

PKO BP
Bank kontynuuje trend spadkowy, osiągając już poziomy 20 zł. Końcówka miesiąca to próba powrotu przynajmniej powyżej marcowego dołka.

Play Communications
Telekom w „szatkowanym” trendzie wzrostowym. Początkiem miesiąca zanotował silny, jednosesyjny wzrost, a obecnie pozostaje w konsolidacji między 31 a 34 zł.

PZU
PZU pozostaje w trendzie spadkowym. Cena znajduje się w trójkątnej formacji, zawężając zakres konsolidacji tak z góry, jak i z dołu.

Santander Bank Polska
SPL wciąż tkwi w trendzie spadkowym. Bank już początkiem miesiąca spadł poniżej marcowego dna i systematycznie obierał kierunek spadkowy.

TPE
Tauron utrzymuje trend spadkowy. Spółka spędziła cały miesiąc na kilkunastogroszowej konsolidacji. Wsparciem są okolice 1,1 zł, gdzie Squaber wyznacza strefę popytu.