Na dzień 29 lutego 2020 WIG20 jest w trendzie spadkowym! Zobacz nasz przegląd z wykorzystaniem wskaźnika Squaber Trendy 

  • 19 spółek znajduje się w trendzie spadkowym.
  • 1 spółka jest w trendzie wzrostowym.

Jest wiele metod wyznaczania trendu. W naszym przeglądzie bazujemy na autorskim wskaźniku dostępnym w aplikacji Squaber.com – Squaber Trendy. Możesz już dziś korzystać z niego bezpłatnie, wystarczy, że zarejestrujesz się w Squaber.com

W momencie, w którym stwierdzimy, że jakaś spółka odwraca tendencję i daje szansę na zyski, to pojawi się na niej sygnał Ciekawa Spółka. Będzie on dostępny w naszej Strefie Premium. Jeżeli jeszcze w niej nie jesteś i chcesz wiedzieć pierwszy o naszych sygnałach to zapraszamy do dołączenia. Dowiedz się więcej

Jeśli chcesz otrzymywać takie analizy jako pierwszy – subskrybuj nasz kanał na YouTube.

Przegląd trendów:

Alior Bank
Spółka pozostaje w trendzie spadkowym. Obecnie cena zbliża się do okrągłych 20 złotych, które mogą stać się psychologicznym wsparciem..

CCC
Utrzymuje trend spadkowy. Początkiem lutego walor próbował wzrostów, jednak oporem okazał się poziom 106 złotych.

CDR
CD Projekt znajduje się w słabnącym trendzie wzrostowym. Na ostatniej sesji lutego walor, po spadkowej luce na otwarciu, znalazł się na wsparciu na 272 złotych.

Cyfrowy Polsat
Na CPS obecnie trwa trend spadkowy, choć ruchy mają charakter „szatkowany”. Walor próbuje wybicia poniżej 25 złotych – wsparcia stanowiące dolną strefę konsolidacji.

DINO
Na Dino właśnie rozpoczął się trend spadkowy. Walor natrafił na opór na 170 złotych, po którym wkroczył w spadki.

JSW
Znajduje się w silnym trendzie spadkowym. W drugiej połowie lutego cena wybiła się z średnioterminowej strefy konsolidacji i zmierza w kierunku 10 złotych.

KGHM
KGHM rozpoczął trend spadkowy, który przyspiesza, napędzany doniesieniami z świata. Cena znalazła się poniżej dołka z sierpnia.

LPP
LPP w ostatnich dniach lutego wkroczył w trend spadkowy. Cena na ostatniej sesji lutego znalazła się na otwarciu poniżej psychologicznych 7 tys. zł – poziomu dołków z 2019 roku, które teraz stanowią opór.

Lotos
Na LTS panuje silny trend spadkowy. Cena waloru znajduje się już w okolicach konsolidacji z marca 2018 roku. Wsparciem może być jej dolne ograniczenie w okolicach 54 zł.

mBank
MBK rozpoczął trend spadkowy. Luty upłynął bankowi na konsolidacji, nie udało się sforsować oporu na 400 zł.

Orange
Orange rozpoczyna trend spadkowy, a cena testuje poziom dołka z listopada zeszłego roku. Kolejnego wsparcia może szukać w okolicach 6,1 zł – dołka z lipca 2019 i jednocześnie szczytu z sierpnia 2017.

Pekao S.A.
PEO w silnym trendzie spadkowym. W lutym walor próbował utrzymać się powyżej 100 zł, co jednak zakończyło się niepowodzeniem. Cena jest już obecnie na swoich wieloletnich minimach.

PGE
Kontynuuje trend spadkowy, który obecnie przyjmuje kształt nieomal paraboliczny. Cena spółki jeszcze nigdy nie było tak nisko, a wsparcia dla niej można szukać na psychologicznych poziomach, jak 4 zł.

PGNiG
Kontynuuje spadki w silnym trendzie spadkowym. Przez większość miesiąca cena poruszała się w wąskiej, około 25-groszowej konsolidacji. Sytuacja na GPW sprowadziła jednak walor na nowe minima.

PKN Orlen
Orlen tkwi w trendzie spadkowym. Cena obecnie znalazła się na poziomie dołka z początku 2016 roku.

PKO BP
PKO w silnym trendzie spadkowym. Styczniowa konsolidacja była kontynuowana przez część lutego, następnie nastąpiło fałszywe wybicie w górę i spadki poniżej grudniowego dołka.

Play Communications
Telekom rozpoczyna trend spadkowy. W lutym cena natrafiła na opór na 36 zł (aktywna strefa podaży Squabera), po czym wkroczyła w spadki.

PZU
Zakład ubezpieczeń jest w trendzie spadkowym. Cena znajduje się na poziomie dołka z marca 2017 roku i jednocześnie strefie Squabera, gdzie może znaleźć krótkoterminowe wsparcie.

Santander Bank Polska
Santander wyrwał się nierównej konsolidacji od połowy zeszłego roku i skierował się na południe, utrzymując trend spadkowy. Istotne będą okolice 250 zł jako poziom psychologiczny, gdzie ukształtowały się ważne minima na przełomie 2015/16.

TPE
Tauron kontynuuje trend spadkowy, który obecnie przyspiesza. Niemal cały miesiąc upłynął walorowi na spadkach, które sprowadziły cenę na historyczne minima.