Podsumowanie

  • WIG20 kończy dzień pod kreską,
  • JSW kontynuuje hossę.

Po ostatnich wzrostach na polskich parkietach, które napędzane były m.in. wzrostami cen ropy naftowej na światowych rynkach, ruch w kierunku północnym wyraźnie wyhamował. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień 0,5% pod kreską. Cały czas jest jednak przestrzeń do wzrostów, gdyż pierwsza poważna strefa podażowa zlokalizowana jest w rejonie cenowym 1800 pkt.wig20

W przypadku przełamania wspomnianej strefy oczekuję kontynuacji wzrostów, które jako kolejny cel powinny obrać opór w okolicy 1850 pkt.

JSW kontynuuje wzrosty

Prawdziwym hitem ostatnich miesięcy na polskiej giełdzie jest niewątpliwe JSW. Od początku czerwca gigant z branży wydobywczej wzrósł z poziomu 13 zł na ponad 62 zł za akcję. JSW

Dzisiejszy dzień stał pod znakiem kontynuacji hossy, która spowodowana była informacją o zakończeniu prac nad szybem wydobywczym, który sięga największego złoża koksu w Europie. W wyniku tego kurs spółki zyskał dzisiaj niespełna 12% (11,91%). Wydaje się, że to nie koniec wzrostów, a strona popytowa może osiągnąć w w tym tygodniu 65 zł. za akcję.

SQUABER - ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Jako użytkownik Squabera masz dostęp do wiedzy oraz najważniejszych wiadomości rynkowych zupełnie za darmo. Dołącz do grona naszych klientów!