Podsumowanie

  • Wig20 kończy dzień na plusie,
  • polska gospodarka urosła o 3,1% w 2 kwartale,
  • mBank liderem wzrostów.

Dzisiejsza sesja była najlepsza od kilkunastu dni jeżeli chodzi o wzrosty na głównym polskim indeksie WIG20. Indeks blue chipów wzrósł dzisiaj o 1,18%, i zatrzymał się niemal dokładnie na kluczowym poziomie 1800 pkt. Niewątpliwie głównym motorem napędowym dzisiejszych wzrostów były banki, z których najwięcej zyskał mBank (5,99%).

Z danych makroekonomicznych byliśmy dzisiaj świadkami odczytów dotyczących PKB za 2 kwartał tego roku. Zgodnie z prognozami polska gospodarka urosła o 3,1%. Za niewielkie spowolnienie wzrostu dynamiki PKB odpowiedzialne są inwestycje, których poziom spadł o 4,9% rok do roku.wig20

Trwa hossa na notowaniach mBanku

Jak wspominałem w pierwszym paragrafie liderem wzrostów podczas dzisiejszej sesji był mBank, który zyskał niemal 6%. Jest to kontynuacja dobrej passy po kilku dniach zastoju ceny. W tej chwili wydaje się, że strona popytowa zdoła osiągnąć silny poziom podaży, który zlokalizowany jest w rejonie 400 zł. za akcję.

mBank

Z uwagi na siłę tego obszaru oraz fakt, że jest to okrągły, psychologiczny poziom spodziewam się reakcji w tym rejonie. Trzeba jednak zauważyć, że mamy lokalny trend wzrostowy, tak więc potencjalne spadki mogą być jedynie korektą.

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe? Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?