Kilka dni temu na forum bankiera natrafiłem na ciekawy link odsyłający do oficjalnej strony spółki CI Games na Facebooku, gdzie pokazany był oficjalny trailer gry Sniper Ghost Warrior 3. Jako, że sam filmik prezentujący grę na prawdę przypadł mi do gustu postanowiłem zagłębić nieco szerzej temat samej spółki i poprzednich premier gry Sniper Ghost Warrior czyli produkcji 1 i 2 części. Poniżej wrzucam z kolei sam trailer.

Wielki hit CI Games – Sniper: Ghost Warrior”

Na początku spójrzmy na początki spółki na GPW, czyli 13 czerwca 2007 roku (dodam tylko, że nie był to piątek). W tym dniu spółka wyemitowała 2.500.000 akcji w ofercie publicznej o cenie emisyjnej 9,00 zł i to właśnie w okolicach tej ceny zostały zawarte pierwsze rynkowe transakcje. Biorąc pod uwagę ilość akcji, na tamten moment kapitalizacja spółki wynosiła około 112 mln. Od tego momentu kurs firmy notował powolną zniżkę aż do okolic 2.00 zł za akcje.

Wtedy to na horyzoncie pojawiła się nadzieja za sprawa nowej produkcji, a mianowicie gry „Sniper: Ghost Warrior”. Spółka zaczęła powoli odrabiać straty a w dniu premiery jej kurs osiągnął 5.50 zł. Gra okazała się światowym hitem a jej globalna sprzedaż sięgnęła ponad 3.5 mln egzemplarzy. Od momentu wydania tej produkcji notowania CI Games zaliczyły największy wzrost w historii spółki notując zwyżkę kursu z okolic wspomnianych 5.50 zł do widocznych pod koniec 2010 roku okolic ponad 34 zł. co oznacza prawie 4-krotne zwiększenie kapitalizacji od debiutu do 430 mln.

CiGames1

To co najbardziej powinno interesować inwestorów to jednak premiera drugiej części gry Sniper.

Sukces pierwszej produkcji spowodował, że na barkach producenta spoczął spory ciężar dotyczący drugiej wersji gry. Niestety, teraz możemy już śmiało powiedzieć, że z tym ciężarem Ci Games nie do końca sobie poradził. Początkowo Sniper: Ghost Warrior 2 miał ujrzeć światło dzienne w 2011 roku, niestety światowa premiera gry ukazała się dopiero 12 marca 2013 roku po jej wcześniejszym 7-krotnym przełożeniu. Samym inwestorom pomysł z przekładaniem terminu również nie przypadł do gustu co przełożyło się na konsolidację notowań w tym okresie. 12 marca 2013 roku na rynku wreszcie pokazała się długo oczekiwana gra i niestety nie okazała się takim hitem jak jej poprzednia część. Produkcja nie dostała zbyt wysokich ocen od recenzentów a użytkownicy popularnego portalu metacritic oceniają ją niewiele lepiej od poprzedniczki (Ocena 5.7 vs 5.5). Odzwierciedlenie tej opinii możemy również zobaczyć w zachowaniu kursu, który tuż po premierze Snipera 2 mocno zniżkował sięgając później okolic nawet 8.00 zł.

CiGames2

Czy warto inwestować pod premierę 3 produkcji?

Obecnie od początku 2015 roku kurs Ci Games systematycznie wzrasta co pozwala twierdzić, iż obecnie znajdujemy się w dość silnym trendzie wzrostowym. Bardzo możliwe, że inwestorzy liczą, że 3 część gry Sniper: Ghost Warrior okaże się sporym sukcesem. Co prawda sama produkcja i sposób prezentacji 2 na to nie wskazuje jednak istnieje spore prawdopodobieństwo, że Ci Games wyciągnie wnioski z poprzednich błędów i tym razem po pierwszym przełożeniu terminu premiery gry, kolejna zapowiedziana data czyli 27 stycznia 2017 roku nie zostanie już zmieniona. Jeśli tak by było sprzedaż gry powinna przekroczyć ilość egzemplarzy nabytych przez użytkowników poprzednim razem.

Tak jak wspomniałem przed chwilą biorąc pod uwagę ostatni trend wzrostowy osobiście uważam, że kupno spółki Ci Games przed premierą gry  Sniper: Ghost Warrior 3 jest całkiem dobrym pomysłem. Patrząc na wykres uważam, iż aktualnie znajdujemy się jednak zbyt wysoko i warto zaczekać na ruch korekcyjny w okolice linii trendowej oraz równości z poprzednią korektą w trendzie. To właśnie w tych rejonach 23.00 – 24.00 zł będę szukał okazji do zakupu akcji CIG.

CiGames3

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe? Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?