W dniu dzisiejszym nasz główny indeks pokazał wyraźne niezdecydowanie kończąc dzień na -0.35%. Watro podkreślić jednak, że na początku sesji byliśmy świadkami mocniejszej przeceny, która w dalszej części dnia została jednak prawie całkowicie zniesiona. Obecnie więc wspominany przez nas, a także wielu innych analityków kluczowy poziom 1800 pkt. wciąż jest broniony. Osobiście uważam więc, że w najbliższych dniach może czekać nas niewielka kilkuprocentowa korekta na notowaniach jednak w dłuższej perspektywie liczę na domknięcie, utworzonej po Brexicie luki cenowej. Do rzeczy, które powinny napawać inwestorów optymizmem na pewno zaliczyć można zwiększone obroty w porównaniu do ostatnich sesji. 

WIG20_20160726

Jeśli chodzi o pojedyncze spółki to najgorzej zaprezentowało się kilka podmiotów z sektora bankowego Pekao S.A, PZU i Alior, które traciły odpowiednio -3.06%, – 2.36%, -1.10% . oraz LPP i Lotos ze stratą – 192% i 1.25%. Najlepiej natomiast wypadł KGHM, który po kilku dniach konsolidacji zyskał 2.83% i bardzo możliwe że w najbliższych dniach nie będzie zwalniał tempa po wybiciu kluczowego oporu.

KGHM

Z ciekawszych “plotek” rynkowych dowiedzieliśmy się, że: “Po sprzedaży ok. 10% akcji Banku Pekao w tym miesiącu, UniCredit rozważa sprzedaż całego pakietu akcji tego banku w celu dalszego pozyskania kapitału, podał Bloomberg, powołując się na nieoficjalne informacje” Główne plotki rynkowe mówią, że pierwszy 10% pakiet został zakupiony przez Alior Bank (dokładniej rzecz ujmując przez PZU na rzecz Alior Banku), który szykuje się do dalszych zakupów PKO S.A tak aby wcielić to w grupę kapitałową. Co ciekawe tak jak pisałem w poprzednim akapicie to właśnie te 3 spółki najbardziej traciły w dniu dzisiejszym. Wartym podkreślenia jest również fakt, że wcześniej Alior Bank kupił BPH, a zamknięcie transakcji przewiduje się do końca 2016 r.

SQUABER ALERTY I POWIADOMIENIA GIEŁDOWE

Chcesz zawsze otrzymywać najświeższe informacje rynkowe? Interesujesz się giełdą i szukasz dostępu do bazy wiedzy?