Dzisiejsza sesja niestety niczego nowego do obrazu blue chips nie wnosi. Rodzimy indeks WIG20 kończy sesję neutralnie (+0.08%) na poziomie 1777 punktów. Brak inwestorów z Londynu (Letnie Święto Bankowe) na polskiej GPW skutecznie obniżyło obroty, które wyniosły jedynie 289 mln zł. Dodając do tego 12 punktów zmienności dość dobrze oddaje to atrakcyjność handlu. To właśnie święto w Wielkiej Brytanii pokazuje nam, że udział inwestorów zagranicznych na naszym parkiecie jest ogromny i gdy oni odpoczywają, my też możemy pozostać poza rynkiem.

Brak publikacji istotnych danych makroekonomicznych, ani wystąpień bankierów centralnych w dniu dzisiejszym, również nie sprzyjał zmienności na rynkach finansowych.

Najmocniejszą spółką w gronie WIG20 była LPP na której wśród zyskujących były również największe obroty. Do grona spółek zyskujących należy również bank PKO, który to opublikował dobre wyniki finansowe na II kwartał. Do akcji spółek zniżkowych należą m.in. KGHM czy też Enea, która to została pozwana przez Enterprise Investors, ponieważ nie chce odkupić od niego farmy wiatrowej zgodnie z daną mu obietnicą. Za sprawą publikacji The Financial Times wraca temat kupna pakietu akcji PEKAO przez PZU. Negocjacje w tej sprawie mogą potrwać do końca października.

Od rana na indeksach małych i średnich spółek widoczne były około 0.4 – 0,6% spadki i tak też zostało do końca sesji. Obecna realizacja zysków na tych indeksach może zostać rozwinięta biorąc pod uwagę skalę wakacyjnych wzrostów.