Sezon wyników w USA w pełni, ale na Warszawskim parkiecie również nie brakuje pozytywnych zaskoczeń. Mercator przedstawił wstępny zysk netto na poziomie 18,4 mln zł, co wywołało ponad 30% wzrosty na wczorajszej sesji. Gdzie należy szukać aktualnie wsparć i oporów?

Odbierz 20 pkt gratis w programie partnerskim i zamień je na niższy abonament! Skorzystaj z promocji, aby zyskać jeszcze więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj: https://bit.ly/squaber-partner (jedyny warunek: brak wcześniej dostępu Premium).

Energetyka wodorowa – tanie paliwo przyszłości, czy relikt przeszłości? https://youtu.be/PPjQwNRPQE4

Lepsze od oczekiwań zyski ma również XTB, które wg wstępnych danych wypracowało aż 236,2 mln zł, co daje już 715,8 mln zł zysku netto od początku roku. Zakładając 50% zysku przeznaczonego na dywidendę i brak jakiegokolwiek zysku w IV kwartale, daje ponad 3 zł na akcje dodatkowego przepływu do akcjonariuszy.

Dziś jedną z istotnych decyzji będzie poziom stóp procentowych w Europejskim Banku Centralnym. Oczekuje się podwyżki o 75 pkt. bazowych, jeżeli bank okaże się jastrzębi, to polski złoty może kontynuować umocnienie się, co wspierało by wzrosty także na giełdzie. 

Polecamy również:

Zacznij korzystać z alertów giełdowych już dziś!

Dzięki Squaberowi w wersji premium będziesz mógł efektywnie śledzić wszystkie interesujące Cię spółki. Kiedy wydarzy się na nich coś ciekawego otrzymasz o tym informację. Zyskasz możliwość korzystania z naszych alertów oraz będziesz mógł skonstruować swoje.

Pamiętaj, że Squaber cały czas się rozwija, dodajemy funkcjonalności, które pomogą Ci w Twoich inwestycjach!