W dniu dzisiejszym postanowiłem prześledzić wypowiedź jednego z analityków technicznych DM mBanku Piotrka Neideka na łamach portalu gazety giełdy parkiet. Podczas spotkania pokazał on swoją wizję odnośnie spółek z GPW, na których można szukać okazji do kupna. Wśród dziewięciu firm moją uwagę najbardziej przyciągnął Polnord, czyli spółka z branży deweloperskiej, która wchodzi w skład indeksu sWIG80. Postanowiłem więc dokładniej się jej przyjrzeć.

Jeśli chodzi o samą sytuację finansową to wygląda ona na prawdę słabo. Wskaźnik fundamentalny na poziomie 0.34/5.00 raczej nie zapowiada wzrostów. Warto pamiętać jednak, że firma porusza się jak na razie w długoterminowym trendzie spadkowym więc tak słaba sytuacja fundamentalna nie powinna być zaskoczeniem. Ponadto na horyzoncie pojawiła się dodatkowa szansa dla firmy a mianowicie program „Mieszkanie +” . Warto podkreślić również fakt, że jak podaje Forsal, już dziś Polnord powinien wejść w skład indeksu mWIG40, opuszczając jednocześnie sWIG80, wpis tutaj.

analiza finansowa Polnord sWIG

To nie na analizie finansowej chciałbym się jednak skupić w tym wpisie, a na sytuacji technicznej, która moim zdaniem jest bardzo interesująca. Patrząc na wykres w interwale tygodniowym widzimy odbicie z okolic 4.80 zł. które zapoczątkowało ostatni ruch wzrostowy. Moim zdaniem warto więc zastanowić się nad kupnem akcji tej spółki i to już w rejonach obecnych poziomów. Dlaczego akurat tutaj? Aktualnie cena dotarła bowiem do bardzo istotnego wsparcia tworzonego przez równość z poprzednią korektą w trendzie oraz strefę S/R wyznaczoną na zasadzie zmiany biegunów. Ponad dodatkowym potwierdzeniem jest narastający wolumen, który oznacza zwiększone zainteresowanie firmą. Osobiście poczekam więc na czwartkowe referendum i jeśli po nim, nic się nie zmieni zapewne włączę tą spółkę do mojego portfela.

Polnord analiza techniczna GPW sWIG

Chcesz już teraz otrzymać więcej materiałów na temat inwestowania?

Zarejestruj swoje konto i odbierz bonusowy Pakiet Powitalny obejmujący między innymi e-booka pt. "2 Sposoby na zakup akcji w optymalnym momencie" oraz ponad godzinę materiałów wideo.

Zarejestruj się >>